Blogi | Eesti Metsameistri Taimekasvatus kahekordistab Bigbanki rahastusel kodumaiste metsataimede kasvatuse mahu

Eesti Metsameistri Taimekasvatus kahekordistab Bigbanki rahastusel kodumaiste metsataimede kasvatuse mahu

Bigbank rahastab Eesti Metsameistri Taimekasvatuse (EMT) uue kasvuhoonetekompleksi rajamist Elva vallas, mis võimaldab ettevõttel tõsta Eesti erametsaomanikele kasvatatavate kodumaiste puutaimede mahtu aastas 1,5 miljonilt ligi 3 miljonile.

Eesti Metsameistri Taimekasvatuse juhatuse liige Kristjan Laasi sõnul rahastatakse kogumahus üle poole miljoni euro suurusest investeerimisprojektist 40% Bigbanki laenuga. Praegu olemasolevate kasvuhoonete mahuga ca 2500 ruutmeetril on ettevõte jõudnud maksimaalse tootmismahuni ca 1,5 miljonit istikut aastas. Tegevuse laiendamiseks plaanitakse juurde ehitada sama palju kasvuhoonepinda. „Uut kasvuhoonet on vanadega võrreldes täiustatud ning see võimaldab paremini kasvatada ka potitaimi,“ selgitas ta.

Laasi sõnul saab EMT pärast tootmismahtude suurendamist alustada taimede müüki ka jaeklientidele ning rohkem kaasa lüüa avalike keskkonnaprojektide teostuses. 
Erametsaomanikel soovitab ta aegsasti planeerida kevadist istutustööd ja võimalusel juba selle aasta jooksul taimed ära broneerida. „Kodumaiste puutaimede nõudlus ületab pakkumist ja lisaks taimedele on metsaomanikul tarvis mõelda ka maapinna ettevalmistusele ning istutajate leidmisele. Meie sihiks on kõikide tööde teostamise osas  olla metsaomanikule abiks ja eestkätt just kvaliteetsete metsataimede pakkumise osas. Ettevõttena on meil kasvamiseks praegu õige aeg,“ märkis ta.

Eesti metsadesse istutatakse aastas ligi 39,4 miljonit uut puud, millest oluline osa toimub riigimetsades, milleks kasvatab taimi RMK ise. Erametsadesse istutatakse aastas ca 16,1 miljonit uut puutaime, millest aga senini tuuakse suur osa sisse välismaalt.

Bigbanki ettevõtete panganduse üksuse juhi Aimar Roosalu sõnul on Eesti Metsameistri Taimekasvatuse uue kasvuhoonekompleksi rajamine nii Eesti keskkonnale kui majandusele kasulik ettevõtmine, mida pank hea meelega rahastab. „EMT klientideks on Eesti erametsaomanikest firmad ning tänu oma istikukasvandusele saab grupp pakkuda paljudele neist täisteenust alates metsakorraldusest ja raiest kuni metsauuenduseni,“ märkis ta. 

„Bigbank on pühendunud Eesti maaettevõtluse ja metsandussektori finantseerimisele. Projektile sobilikku finantslahendust otsides saime kasutada oma  teadmisi valdkonnast ja süveneda pikka äritsükliga kasvuhoonekompleksi ja puuistikute kasvatuse eripäradesse põhjalikumalt,“ kinnitas Roosalu.

2012. aastal asutatud Eesti Metsameistri Taimekasvatuse emaettevõte - Eesti Metsameister OÜ pakub metsandusvaldkonna kompleksteenust (raieõiguste ost, metsakinnistute ost, metsakava koostamine, metsakasvatusteenus). Grupi klientideks on erametsaomanikud ning tänu oma taimekasvatusele on võimalik pakkuda täisteenust alates metsakorraldusest ja raiest kuni metsauuenduseni. Uute taimede kasvatamiseks külvatakse kasvuhoonetes seemned igal aastal ajavahemikul märtsist juunini ning istikud saavad müügivalmiks 1-3 aastaga. Taimede müük toimub aasta ringi ning suuremaid metsauuendusi tehakse nii kevadel kui sügisel. Grupi eesmärk on iga raiutud puu asemele istutada kümme uut.

Bigbank on laenudele spetsialiseerunud rahvusvahelise haardega Eesti kommertspank. Üle pooleteise miljardi euro suuruse bilansimahuga Bigbanki väljastatud ärilaenude maht on viimase aasta jooksul kasvanud Eesti turu keskmisest kuus korda kiiremini.