Arenduslaen

Arenduslaen sobib elukondliku või ärikinnisvara ehitamiseks või renoveerimiseks.

Laen väljastatakse etappide kaupa vastavalt ehituse valmimisele ning tagastatakse objekti müügist ühe summana või üksikute osade kaupa.

Laen ettevõtetele, kes ehitavad või renoveerivad

Käibelaen

Kiire vastus

Anname Sinu projekti sobivuse ja laenu tingimuste kohta vastuse kiiresti, juba peale esimest kontakti pangaga.

Käibelaen

Personaalne lähenemine

Sinu ettevõtte vajadused ja projektid on unikaalsed. Sobiva lahenduse aitab leida isiklik kliendihaldur.

Käibelaen

Paindlikud võimalused

Kasutame parimal viisil oma võimalusi ja kogemusi, et laenu tingimused vastaksid Sinu vajadustele.

Arenduslaenu tingimused ja taotlemine

 • Arenduslaenu tingimused

  Pakume arenduslaenu summas kuni 5 000 000 eurot. Laenuperiood maksimaalselt 3 aastat. Arendusprojektide puhul finantseerime maad hindamisakti alusel, projekti- ja ehituskulusid vastavalt ehitusvalmiduse astmele. Üldjuhul on finantseerimise määr kuni 70% arenduskuludest. Finantseerime nii elukondliku kui ärikinnisvara (laod, tootmis- või büroohooned) ehitust. Laen tuleb kasutusele võtta 12 kuu jooksul.

 • Nõuded taotlejale

  Laenu saavad taotleda Eestis registreeritud ettevõtted. Taotlejal peab olema piisav hulk omavahendeid projekti finantseerimiseks, tagatiseks sobib 1. järjekoha hüpoteek arendatavale kinnisvarale.

 • Arenduslaenu taotlemine

  Laenu taotlemiseks esita laenutaotlus. Võtame tööpäevadel 24 tunni jooksul ühendust, et rääkida läbi laenu tingimused ja täpsustada laenu taotlemiseks vajalikke dokumente ning võimalusel teha esmane pakkumine. Arendusprojektide puhul soovime, et oleks esitatud projekti eelarve (ehitusmaksumus ja kõrvalkulud), rahavooplaan, maa hindamisakt ja müügiotstarbelise kinnisvaraarenduse puhul müügiplaan.

 • Lepingu allkirjastamine

  Lepingu saab allkirjastada panga kontoris, ID-kaardi või mobiil-ID abil. Laenulepingu digitaalsel allkirjastamisel on vajalik ettevõtte esindaja tuvastamine näost-näkku põhimõttel. Soovi korral saad lepingut allkirjastada ja esindaja isikut tuvastada Bigbanki esindustes. Laenu väljastamine algab peale laenu eeltingimuste täitmist (nt. ehitusloa saamine; ehituslepingu, järelevalvelepingu ja kindlustuslepingu sõlmimine) ning tagatise seadmist panga kasuks.

Kui oled oma vajadused läbi mõelnud ning Sinu ettevõte vastab eelpool toodud laenutingimustele, siis palun sisesta siia soovitav summa ning laenu periood, mis sobib Sulle laenu tagasi maksmiseks.

Seejärel suunatakse Sind laenutaotluse lehele, kus saad juba jätta lisainfot oma ettevõtte kohta, täpsemalt kirjeldada oma laenu otstarvet, ning sisestada oma kontaktandmed, mille abil saame Sinuga vajadusel kontakti võtta.

Entered sum is too big. Please try a smaller one.

Entered sum is too big. Please try a smaller one.

Ärilaenu kontaktidAimar Roosalu

Ettevõtete panganduse üksuse juht

arilaen@bigbank.ee

Margit Kiis

Ärilaenude kliendihaldur

margit.kiis@bigbank.ee

+372 735 8014Marko Pille

Suurkliendihaldur

marko.pille@bigbank.ee