Blogi|Bigbank tõstis äriklientide laenulimiidi 30 miljoni euro peale

Bigbank tõstis äriklientide laenulimiidi 30 miljoni euro peale

Bigbank plaanib suurendada oma ettevõtluslaenude turuosa ja hakkas äriklientidele senise kümne miljoni asemel pakkuma kuni 30 miljoni euro suuruseid laenusid. Pank on valmis rahastama ka turismi-, restorani- ja hotellisektorit.

Bigbanki ettevõtete panganduse valdkonna juhi Ingo Põderi sõnul on Bigbank langetanud nii ettevõtetele pakutavate laenude intresse kui pikendanud maksegraafikuid 30 aasta peale. „Nüüdsest on meie standardne laenulimiit ühe kliendi kohta kuni 30 miljonit, aga vajadusel saame omavahendite mahtu arvestades ka suuremaid laene pakkuda. Bigbanki kapitaliseeritus on tugev ja eelnevate kvartalite jooksul oleme otsustanud või andnud välja mitu kümne- ning ühe 18 miljoni euro suuruse laenu,“ ütles Põder.

„Bigbanki jaoks on tugevas fookuses põllu- ja metsamajandusettevõtted, mis meie hinnangul on tavapärase riskitasemega valdkonnad, aga teistest pankadest saadetakse nad tihtipeale tühjade kätega tagasi,“ ütles Põder ning rõhutas, et tegelikult ei välistata ühtegi sektorit. "Edukaid ettevõtteid on kõikides sektorites. Vaatame kõik taotlused põhjalikult läbi ja oleme valmist rahastama ka näiteks turismi-, restorani- ja hotellisektorit," lisas Põder.

„Suuremahuliste laenutaotlustega tulijatel on enamasti hästi ette valmistatud plaan. Anname indikatiivse pakkumise kolme päeva jooksul ja reeglina on neil suur tõenäosus meilt rahastus ka saada,“ kommenteeris Põder Bigbanki uut strateegiat.

30 miljoni eurose limiidiga laenusid väljastab Bigbank kõigis Balti riikides.

Siiani rohkem eralaenude väljastajana tuntud Bigbank on oma turuosa ettevõtete finantseerimise vallas suurendanud – võrreldes mullu sama ajaga kasvas Bigbanki tänavu esimesel poolaastal ettevõtetele antud uute laenude maht 112,5 protsenti.