Blogi|Bigbank tõi spetsiaalselt kinnisvarainvestorite jaoks turule korterite flippimislaenu

Bigbank tõi spetsiaalselt kinnisvarainvestorite jaoks turule korterite flippimislaenu

Laenudele spetsialiseerunud Bigbank tõi turule spetsiaalselt juriidilisest isikust kinnisvarainvestoritele mõeldud flippimislaenu, millega saab osta ja edasimüügi eesmärgil kuni aastase tsükliga renoveerida Tallinnas, Tartus või Pärnus asuvaid kortereid. 

Bigbanki ettevõtete panganduse üksuse juhi Aimar Roosalu sõnul on turuosalised juba pikalt rääkinud sellise toote vajalikkusest, sest üldjuhul on pangad võrdlemisi vastumeelselt andnud laenu halvas seisukorras korterite ostuks. “Nii nagu tulime esimesena Eestis turule eraisikust kinnisvarainvestorile mõeldud spetsiifilise ja hea marginaaliga investori kodulaenuga, on Bigbank nüüd ka esimene firmadele mõeldud konkurentsivõimeliste tingimustega flippimislaenude pakkuja Eestis,” selgitas ta.   

Roosalu sõnul on flippimislaen pangatoode, millega saab Eesti kinnisvara väikeinvestor alustada ettevõtlust või oma praegust tegevust laiendada. “Meile sobib, et korter on soetamisel halvas seisus ja selle seisukord halveneb seda remontides ajutiselt veelgi. Halvas seisus korterid on sageli likviidsemad, kui uued korterid ja lähevad aktiivsete flippijate hulgas kaubaks kiiresti,” kinnitas Roosalu. Tema sõnul on Bigbank turuolukorraga põhjalikult kursis olles  äripanganduse poolelt väga aktiivne kinnisvarasektori finantseerija Eestis ning teisalt on pangal kogunenud juba ka ligi 400 miljoni euro suurune kodulaenude portfell. 

Flippimislaen on Aimar Roosalu sõnul mõeldud mitte päris algajatele, vaid juba teatava kogemustega kinnisvarainvestorile, kuid ettevõtlusajalugu pank taotlejalt ei eelda. Toote tingimuste kohaselt võib ettevõtja avada endale Bigbankis flippismlaenu limiidi, mille kasutuseesmärgiks osta korter, see renoveerida ja hiljem kõrgema hinnaga müüa, kusjuures limiidi alt on võimalik renoveerida ka mitut korterit korraga. Laenulimiit on 25 000 – 500 000 eurot ja selle eest võib  soetada viletsas seisukorras korteri Tallinnas, Tartus või Pärnus asuvas paneel- või kivimajas, kusjuures pank finantseerib seda 75% ulatuses tagatisvara hindamisakti väärtusest. Kuni 12 kuuks avatava laenulimiid intressimäär on alates 5% + 6 kuu Euribor. Laenulimiidi põhiosa tagastatakse lepingu lõpus (korteri müügil) ning igakuiselt tasutakse vaid intressi. 

Omale flippimislaenu limiiti avada soovival ettevõttel on vaja Bigbankile esitada tagatisvaraks saava kinnisvara hindamisakt (mitte vanem kui kolm kuud) ning värsked fotod ostetavast korterist; flipitava korteri renoveerimiseelarve, kus projekti kasumlikkus on vähemalt 15% ning ka ettevõtte kapitalistruktuur näitamaks, et olemas on omavahendid korteri soetamiseks, renoveerimiseks ja intressikohustuse teenindamiseks. Tagatisvarale seatakse 1. järjekoha hüpoteek panga kasuks. 

Laenulimiidi lepingu kohaselt on ostetava korteri renoveerimisperiood maksimaalselt 6 kuud, millele järgneb müügiperiood 3 kuud. Renoveerimistööd peavad flippimislaenu tingimuste kohaselt saama tehtud viisil, mis ei vaja ehitusluba, hilisemat kasutusluba ega lähe vastuollu Eesti Hooneregistri andmetega. Kui korter ei ole müüdud 3 kuu jooksul peale valmimist, tuleb esitada pangale uus hindamisakt. Täpsema info ja laenutaotluse vormi leiab Bigbanki kodulehelt aadressilt: https://www.bigbank.ee/flippimislaen

Bigbank AS (www.bigbank.ee) on Eesti kapitalil põhinev era- ja äriklientide laenudele ja hoiustele keskendunud pank, millel on lisaks tegevusele Eestis filiaalid Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus ja Bulgaarias ning mis pakub piiriülese teenusena oma tooteid ka Austrias, Saksamaal ja Hollandis. Bigbanki bilansimaht on üle 2,5 miljardi euro, millest ärilaenude portfell moodustab üle 600 miljoni euro. 

Lisainfo:  

Aimar Roosalu, Bigbanki ettevõtete panganduse üksuse juht, tel: +37253009076,  

e-post: [email protected] 

Kinnisvara flippimine lihtsaks

Flippimine ehk remonti vajava kinnisvara renoveerimine müügi eesmärgil kogub üha enam populaarsust. Bigbanki flippimislaenu abil saad oma projekte mugavalt rahastada!