Blogi | Bigbank teeb välkkampaania väikeste ja keskmiste ettevõtete rahastamiseks

Bigbank teeb välkkampaania väikeste ja keskmiste ettevõtete rahastamiseks

Eesti väikeste ja keskmise suurusega ettevõtetele täiendavate finantseerimisvõimaluste tutvustamiseks teeb Bigbank sel nädalal eksperimentaalkampaania, mille käigus pakutakse ettevõtetest laenutaotlejatele esmast laenutaotluse hinnangut juba esimese telefonikõne põhjal ning kuni poole miljoni euro suurust laenu ilma lepingutasuta ning alates 3,5% suuruse pangamarginaaliga, mis lisandub Euriborile.

Bigbank Eesti ettevõtete panganduse üksuse juht Aimar Roosalu sõnul on ainult käesoleval nädalal toimuva välkkampaania eesmärgiks aktiveerida väikseid ja keskmise suurusega ettevõtjaid küsima laenupakkumist Bigbankist ning võtma alati pankadelt konkureerivaid laenupakkumisi. „Arusaadavalt paneme ka oma laenuosakonna töötajad proovile, kuid eesmärk on ettevõtjate jaoks protsesse kiirendada. Lühidalt saab selle kokku võtta üleskutsena, et kui oled ettevõtte laenu taotledes oma olemasoleva panga ootejärjekorras, siis helista hoopis Bigbanki, et saada kiire pakkumine juba esimese telefonikõne põhjal,“ selgitas Roosalu.

Bigbanki ärilaenu kampaania

Laiemalt on Bigbanki algatuse taga tõsiasi, et hiljutise uuringu kohaselt esitasid 65% laenuvõtjatest laenutaotluse ainult ühte panka, millest 32% olid nende kodupangad. Need, kes taotlesid laenu ainult ühest pangast, ütlesid kõige sagedamini, et see oli nende kodupank. Kes taotlesid laenu ainult kodupangast, selgitasid, et see on eelkõige mugav (19%). Need, kes taotlesid laenu mitmest pangast, selgitasid kõige sagedamini, et nad tahtsid võrrelda pakkumisi (40%). Bigbanki tellitud uuringu tulemused näitavad Roosalu sõnul selgelt, et liiga paljud Eesti ettevõtted ei kasuta ära erinevate pankade laenupakkumiste võrdlemise eeliseid, mis ei ole kõige mõistlikum finantsjuhtimine.

Nagu uuring näitab, siis laenu võttes mõtlevad ettevõtjad peamiselt intressitaseme peale, jättes mitmed laenulepingu allkirjastamisega ettevõttele kohustuslikuks saanud spetsiifilisemad ja detailsed nõudmised piisava tähelepanuta. „Laenu taotleda ainult ühest pangast on mugav, kuid pangad pakuvad erinevaid laenutingimusi, millel võib olla väga suur mõju ettevõtte finantsseisundile.  Teadmine, mida konkureerivad laenuandjad pakuvad, annab ettevõtte juhile pangaga laenutingimuste läbirääkimistel parema positsiooni ning tugevamad argumendid uute projektide eelarvestamisel. Sestap ongi väike lisaajakulu eri pankadest võrreldavate pakkumiste küsimisel kõige lihtsam ja parem retsept selle vastu, et ühe ärilise ettevõtmise edukus ei jääks oma finantsteadlikkuse või -laiskuse taha,“ kommenteeris Aimar Roosalu.

Bigbank AS (www.bigbank.ee) on Eesti kapitalil põhinev era- ja äriklientide laenudele ja hoiustele keskendunud pank, millel on lisaks tegevusele Eestis filiaalid Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus ja Bulgaarias ning mis pakub piiriülese teenusena oma tooteid ka Austrias, Saksamaal ja Hollandis. Bigbanki bilansimaht on üle 2 miljardi euro, millest ärilaenude portfell on üle 579 miljoni euro.

Lisainfo: 

Aimar Roosalu, Bigbanki ettevõtete panganduse üksuse juht, tel: +37253009076, 

e-post: [email protected]