Blogi|Suur võit rahatarkadele: Bigbank tõstis säästuhoiuse intressi 3,8% peale 

Suur võit rahatarkadele: Bigbank tõstis säästuhoiuse intressi 3,8% peale 

Bigbank tõstis säästuhoiuse intressi 3,8% peale aasta baasil, mis on pea kaks korda kõrgem teiste Eesti pankade pakutavast. Hoiuse saab Bigbankis tasuta avada ükskõik millise panga klient ning hoiustatud raha ja juba teenitud intressid saab igal ajahetkel välja võtta vaid kolmepäevase etteteatamisega. 

Bigbank Eesti juhi Jonna Pechteri sõnul on teiste Eesti kommertspankade pakutav aasta baasil 1-2% suurune intress selgelt liiga väike, et inimesi tegutsema panna. "Rahatarkus küll vaikselt kasvab, aga endiselt hoiab kolmest kaks eestlast raha niisama kontol ja laseb hoopis pangal selle välja laenamiselt saadava tulu endale jätta," viitas Pechter täna laialt levinud probleemile, mille tõttu jääb inimestel aastas teenimata arvestatav summa. "Bigbanki portfelli analüüs näitab, et keskmine säästuhoius on 7544 eurot - kui selline summa seisab niisama kontol, siis jääb omanikul teenimata üle paarisaja eurot aastas ning seda vaid viie minuti vaeva eest," tegi Bigbanki juht kiire arvutuse. 

Bigbanki uus 3,8% pakkumine suudab edukalt võistelda enamuste pankade tähtajaliste hoiuste pakkumisega, kuigi inimene saab nii raha kui intresse kasutada vaid mõnepäevase etteteatamisega. "Meie sõnum on lihtne - raha tuleb teenima panna. Kui pikemaks perioodiks raha nii-öelda lukku panna ei saa, siis säästuhoiusest loobumiseks ei ole tõesti ühtki veenvat põhjust," rõhutas Pechter ning meenutas, et nagu kõik pangahoiused Eestis, nii on ka säästuhoius kuni 100 000 euro ulatuses kindlustatud riikliku Tagatisfondi poolt. 

Pechteri sõnul garanteerib pank 3,8% suuruse intressi kõigile uutele säästuhoiuse klientidele esimeseks kolmeks kuuks, peale seda makstakse kontol olevale rahale jätkuvalt tavaintressi, milleks on hetkel 2,5%. Säästuhoiuse avamisega Bigbankis ei kaasne kliendile ühtegi teenustasu ega muud kulu, ka ei ole kehtestatud hoiuse avamiseks miinimumsummat. "Kuhugi kohale tulema ei pea, sest säästuhoiuse avamiseks tuleb vaid Bigbanki iseteeninduses sõlmida digileping ning kanda seal näidatud kontole raha kodupangast üle. Sama lihtsalt saab sealsamas säästuhoiuselt ka raha välja võtta," märkis Pechter.  

Eelmise aasta lõpu seisuga oli Bigbanki hoiuste portfell kokku 1,94 miljardit eurot, millest  üle poole ehk 1,02 miljonit eurot moodustas just säästuhoiuste maht. Bigbank pakub säästuhoiust Saksamaa, Austria, Hollandi, Soome ja Leedu turgudel.   

Bigbank AS (www.bigbank.ee) on Eesti kapitalil põhinev era- ja äriklientide laenudele ja hoiustele keskendunud pank, millel on lisaks tegevusele Eestis filiaalid Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus ja Bulgaarias ning mis pakub piiriülese teenusena oma tooteid ka Austrias, Saksamaal ja Hollandis. Bigbanki bilansimaht ületab 2 miljardit eurot.