Blogi|Reitinguagentuur Moody’s kinnitas Bigbankile investeerimisjärgu reitingu

Reitinguagentuur Moody’s kinnitas Bigbankile investeerimisjärgu reitingu

Bigbank läbis reitinguagentuuri Moody's Investors Service hindamise ning sai pikaajalise investeerimisjärgu reitingu Baa3 ja lühiajalise reitingu Prime-3 välis- ja kohalikus vääringus pangahoiustele. Kinnitatud pikaajaliste hoiuste reitingute väljavaade on Moody’s reitinguagentuuri hinnangul stabiilne.

Bigbanki juhatuse esimehe Martin Läntsi sõnul on pank viimastel aastatel teinud väga kiire kasvu ja tahab samas tempos tegevusmahtude suurendamist jätkata. „Moody’selt saadud investeerimisjärgu reiting on kinnituseks meie senistele hoiustajatele ja partneritele Bigbanki tegevusmudeli ja portfelli kvaliteedi kohta ning vajalik meie edasiste rahvusvaheliste laienemisplaanide rahastamiseks,“ märkis ta. „Saan rahuldusega korrata Moody’se raportis öeldut, et reitingud kajastavad Bigbanki tugevat kapitaliseeritust koos tugeva kasumlikkusega ning jaeklientidele fokusseeritud hoiustel põhinevat rahastamismudelit.“

Moody'se poolt Bigbankile kinnitatud reitingute loetelu:

  • Pika ja lühiajaline vastaspoole riski hinnang Baa1(cr) ja P-2(cr)
  • Pika- ja lühiajaline vastaspoole riski reiting (CRR) Baa1 ja P-2
  • Välis- ja kohalikus valuutas pikaajaliste pangahoiuste reiting Baa3
  • Välis- ja kohalikus valuutas lühiajaliste pangahoiuste reiting Prime-3
  • Kohandatud baaskrediidihinnang ba1
  • Baaskrediidihinnang (BCA) ba1

Moody’s märgib oma raportis, et Bigbanki põhinäitajad on tugevad, kuid viimase aasta jooksul toimunud kiire kasv, mille käigus laenuportfell kasvas aastal 2021 53% võrra, võib nõrgas makromajanduslikus keskkonnas olla väljakutseid esitav. Samas on kõrge kapitaliseeritus ja portfelli kõrge sisemine tootlus panga peamised tugevused, mis toetavad Bigbanki kasvustrateegiat.

Moody’se vaates on Bigbanki pikaajaliste pangahoiuste reitingute väljavaade stabiilne, mis tugineb asjaolule, et järgmise 12-18 kuu jooksul jätkab pank oma laenuportfelli kiiret kasvu. See võib küll kaasa tuua kapitaliseerituse vähenemist ja varade riski suurenemist, kuid pank saab reitinguagentuuri hinnangul nende väljakutsetega hakkama.
Bigbank on laenudele spetsialiseerunud rahvusvahelise haardega Eesti kommertspank, mille bilansimaht ja laenuportfell on suuremad kui miljard eurot.