Blogi | Kuidas käib oma laenuasjades RESETi tegemine?

Kuidas käib oma laenuasjades RESETi tegemine?

Nii nagu igasugu tehnikavidinate puhul, võib ka isiklikes rahaasjades masinavärgi taas toimima saada tihtipeale ainult käskluse reset andmisega. Laenude maailmas tähendab reset reeglina oma olemasoleva(te) laenu(de) refinantseerimist. Inimeste finantsolukord, Eesti majanduskeskkond ja laenude tingimused ju ajas muutuvad ning tõenäosust, et täna on sulle võimalik paremaid tingimusi pakkuda kui eelmis(t)e laenu(de) puhul, tasub kontrollida! Võta oma laenude ülevaatus ette kohe, sest eelseisva talve ning kallite kütte- ja elektriarvete ees seistes on iga kokkuhoid kasulik. 

Üks minut võib tuua  igakuiselt sadade eurode suuruse võidu!

Sul on näiteks tarbimislaen, mis võetud kodupangast? Siis küsi kindlasti võrdlev pakkumine, mis võtab aega minuti, kuid aastane kokkuhoid eurodes võib olla märgatav.

Oma laenude ülekontrollimisest ja rahaasjade paremast juhtimisest võib rahaliselt selgelt võita. Mõned näited elust - viimaste kuude kõige suurema võidu sai 34aastane naine Harjumaalt, kes sai oma senised erinevad laenud kogusummas üle 21 tuhande euro refinantseerida Bigbankis nii, et igakuine laenu tagasimakse langes 575 euro võrra. Kui senini kulus naisterahval neljale erinevale laenuandjale võla tagastamiseks igas kuus 1172 eurot, siis nüüd läheb selleks 597 eurot ning viie aastaga saab laen kustutatud.

Tavalisem näide on siiski see, kus igakuine võit on suurusjärgus paarsada eurot. Eesti keskmise sissetuleku juures on see aga suur asi. Just nii juhtus 33a mehega Harjumaalt, kel oli kaks erinevat tarbimislaenu, mille igakuisteks makseteks läks pere eelarvest varem 598 eurot. Bigbanki poolt refinantseerituna on makse 371 eurot ehk igakuine võit 227 eurot ja nelja aastaga on laen makstud.

Kokkuhoid tuleb nii intressilt kui erinevatelt laenudega seotud tasudelt

Tegelikult on ju Eestis palju inimesi, kes on võtnud eri aegadel mitmesuguseid laene erinevatest pankadest või laenukontoritest. Neid laene igakuiselt tagasi makstes ei pruugi märgatagi, kui palju selleks tegelikult raha kulub. Kõigil neil laenudel on intressid, teenustasud, lepingutasud või muud erinevad kulukad tingimused. Paljusid selliseid lisakulusid saab vältida, kui koondada eri aegadel võetud laenud Bigbankis üheks laenuks kokku. Sellist laenude koondamist kutsutaksegi refinantseerimiseks või konsolideerimiseks. See tähendab, et varasemalt võetud laenud asendatakse uue parematel tingimustel väljastatud laenuga ehk teisisõnu – Bigbank väljastab uue laenu, mille arvelt tasume ära inimese eelnevalt võetud laenukohustused. Selline laenumaksete koondamine võib anda tuntava rahalise efekti ja kokkuhoiu igakuistelt maksetelt.

Kokkuvõttes – küsi pakkumist ja siis saad ise otsuse teha. Refinantseerimine on mõistlik juhul kui uued laenutingimused on soodsamad ning sobivad sinu vajadustega paremini.

Ka läheb elu lihtsamaks – pead mitmete maksete asemel ainult üht tasuma. Samas saad rahulikult jätkata arveldamist senises kodupangas, mitte ei pea pangakontot üle kolima. Uuri järgi, kas ja kuidas oma laenuasjades RESET teha!

Tähelepanu! Tegemist on finantsteenusega. Enne lepingu sõlmimist tutvuge hoolikalt teenuse tingimustega kodulehel www.bigbank.ee ja vajadusel konsulteerige asjatundjaga.