Blogi | Bigbanki võlakirjad märgiti enam kui seitsmekordselt üle

Bigbanki võlakirjad märgiti enam kui seitsmekordselt üle

Reedel, 24. novembril lõppenud Bigbanki tagamata allutatud võlakirjade avalik emissioon märgiti investorite poolt üle enam kui seitsmekordselt. Pank kasutas õigust suurendada emissiooni baasmahtu, et emiteerida uusi võlakirju algselt planeeritud 3 miljoni asemel kokku 5 miljoni euro eest. 

Märkimisest võttis osa 1847 investorit, kes märkisid allutatud võlakirju kokku 21,6 miljoni euro eest. Bigbanki juhatuse esimees Martin Länts tänas kõiki osalenud investoreid usalduse eest panga strateegia ning kasvuperspektiivide osas. “Märkimistulemused näitavad, et investorite usaldus Bigbanki tulevikuplaanide osas on jätkuvalt väga kõrge. Tõeliselt hea meel on jaeinvestorite suure huvi üle ning seetõttu eelistasime allokatsiooni puhul just neid. Kaasatud kapitali toel saab Bigbank veelgi tugevamana viia ellu oma äristrateegiat, tagades samaaegselt vastavuse kehtestatud kapitalinõuetega. Vastavalt oma strateegiale plaanime kasvu jätkata eelkõige just kodu- ja ärilaenude tooteliinides," kommenteeris Martin Länts.

Allutatud võlakirjade jaotamisel otsustas Bigbanki juhatus summeerida kõik sama märkija poolt tehtud märkimiskorraldused ning rahuldada kõigi investorite kuni 3000 euro suurused märkimised täies mahus. Bigbanki kontserni kuuluvate ettevõtete töötajatele jaotati 100% nende märgitud mahust ning ülejäänud investoritele jaotati 2,46% nende märgitud mahust, mis oli suurem kui 3000 eurot. Komakohtadega võlakirjade arv ümardati seejuures lähima täisarvuni.

Võlakirjad kantakse investorite väärtpaberikontodele 30. novembril 2023 või sellele lähedasel kuupäeval ning nende esimene kauplemispäev Nasdaq Tallinna börsi Balti võlakirjade nimekirjas on 1. detsember 2023 või sellele lähedane kuupäev.

Bigbank AS-i tagamata allutatud võlakirjade avalik pakkumine kestis 14.-24. novembrini 2023. Tegemist oli Bigbanki tagamata allutatud võlakirjade uue programmi esimese seeriaga. Kogu programmi raames on Bigbankil võimalik kaasata kuni 30 miljonit eurot.

Käesoleva pakkumise raames pakkus Bigbank kuni 3 000 tagamata allutatud võlakirja nimiväärtusega 1 000 EUR, lunastustähtajaga 30. november 2033 ning kvartaalselt makstava fikseeritud intressimääraga 8% aastas. Pakkumise ülemärkimise korral oli Bigbankil õigus pakkumise mahtu 7 000 võlakirja võrra suurendada kokku kuni 10 000 võlakirjani. Bigbank kasutas vastavat õigust ja  käesoleva seeria pakkumise kogumaht suurenes seega kokku 5 miljoni euroni. Pakkumine toimus Eestis, Lätis ja Leedus.

Bigbank AS (www.bigbank.ee) on Eesti kapitalil põhinev era- ja äriklientide laenudele ja hoiustele keskendunud pank, millel on lisaks tegevusele Eestis filiaalid Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus ja Bulgaarias ning mis pakub piiriülese teenusena oma tooteid ka Austrias, Saksamaal ja Hollandis. Bigbanki bilansimaht ületab 2 miljardit eurot.

Lisainfo:

Argo Kiltsmann

Bigbanki juhatuse liige

tel: +372 53 930 833

e-post: [email protected] 

www.bigbank.ee