Blogi|Bigbank: kodulaenud tegid aprillis uue hüppe, mahud enam kui kahekordsed  

Bigbank: kodulaenud tegid aprillis uue hüppe, mahud enam kui kahekordsed  

Aprillis sõlmiti kodulaenu lepinguid enam kui kaks korda rohkem ning kokku kaks ja pool korda suuremas rahalises mahus kui aasta tagasi samal ajal, selgub Bigbanki laenuportfelli analüüsist.  

Bigbanki Eesti juhi Jonna Pechteri sõnul kasvas märtsikuuga võrreldes 16% ka keskmine laenusumma, mis oli aprillis 127 700 eurot. "Meie prognoos, et värskelt kehtima hakanud Eesti Panga presidendi määrus laenumaksete ja sissetulekute suhtarvu piirmäära arvutamisel võib kaasa aidata keskmise laenusumma kasvule, täitus juba aprillis," rääkis Pechter viidates, et näiteks 1700 euro suuruse netosissetulekuga inimene saab senise 120 000 euro asemel laenu võtta kuni 141 000 eurot. 

Aasta algusest peale on kodulaenutaotluste numbrid Bigbanki juhi sõnul olnud selgelt kõrgemad. "Suurem laenupiir annab võimaluse tõsta uue kodu ostmisel oma elukvaliteeti ja aasta-poolteist sobivat hetke oodanud pered on asunud tegutsema," kommenteeris Pechter, kelle sõnul võib eeldada, et suurem vaikusperiood on tänaseks läbi, turg on jõudnud uuele tasemele ja jääbki eelmise aastaga võrreldes aktiivsemaks. 

Meeles tuleb pidada, et arvestatav osa uutest lepingutest on ka varem sõlmitud lepingute refinantseerimine. "Bigbank langetas jaanuaris pangapoolset marginaali, mis tõi turule esimese aktiivsuslaine. Konkurents on selgelt elavnenud ja praeguseks on ka suuremad pangad laenutingimusi inimeste jaoks soodsamaks muutnud," kirjeldas Pechter turul toimuvat ning rõhutas, et kodulaenu võtjal tuleb parima pakkumise saamiseks kindlasti pöörduda nii mitmesse panka kui vähegi jaksu on. "Kodulaen võetakse aastateks ja esimese ettejuhtuva pakkumisega kaasa minek tähendab pahatihti igakuist lisakulu," julgustab Pechter turul ringi vaatama. 

Bigbank AS (www.bigbank.ee) on Eesti kapitalil põhinev era- ja äriklientide laenudele ja hoiustele keskendunud pank, millel on lisaks tegevusele Eestis filiaalid Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus ja Bulgaarias ning mis pakub piiriülese teenusena oma tooteid ka Austrias, Saksamaal ja Hollandis. Bigbanki bilansimaht ületab 2 miljardit eurot.