Blogi|Bigbank hakkas ka ettevõtetele pakkuma paindlikku kogumishoiust 3% aastaintressiga

Bigbank hakkas ka ettevõtetele pakkuma paindlikku kogumishoiust 3% aastaintressiga

Sarnaselt hiljuti turule toodud eraisikute säästuhoiusele hakkas Bigbank Eestis ka ettevõtetele pakkuma turu parima intressiga ehk hetkel 3% aastas teenivat paindlikku kogumishoiust, kus klient saab intresse kaotamata oma hoiustatud raha kasutusse võtta vaid ühepäevase etteteatamisega.

Täna garanteerib Bigbank 3% suuruse intressi kõigile uutele säästuhoiuse klientidele esimeseks 6 kuuks, peale seda makstakse kontol olevale rahale jätkuvalt tavaintressi, milleks on hetkel 2,5%. Bigbank Eesti ettevõtete panganduse üksuse juhi Aimar Roosalu sõnul on tegu ettevõtetele oma rahavoo juhtimiseks ja vaba raha teenima panekuks Eesti turu parima pakkumisega. „Kogumishoius on finantsjuhile paindlik tööriist muidu arvelduskontol seisvale rahale tootluse tekitamiseks. Intressimakseid tehakse igal kuul ning kliendi soovil on võimalik ka intressi kokkuleppe korras fikseerida,“ märkis ta Bigbanki uut toodet iseloomustades. 

Kogumishoiuse ja ettevõtetele suunatud laenutoodete kohta on info ja lepingute sõlmimine Roosalu sõnul koondatud hiljuti avatud äriklientide iseteeninduskeskkonda. 

Ettevõtetele suunatud kogumishoiuse ja selle sõsartoote – eraisikutele suunatud säästuhoiusega pakub Bigbank klientidele lahendust, mis ühendaks võimaluse teenida oma hoiusele normaalset intressi, kuid mitte panna oma raha pikemaks ajaks tähtajalise hoiuse alla kinni.Võrreldes tähtajalise hoiusega pole kliendil ka muret parima pakkumise saamisega – kui intressid tõusevad, siis kõigile korraga, võrdselt ja automaatselt ning klient ei pea omalt poolt midagi tegema. Kogumis- või säästuhoiuse avamisega Bigbankis ei kaasne ühtegi teenustasu ega kulu kliendile ega ole ka kehtestatud hoiuse avamiseks miinimumsummat. Nagu kõik pangahoiused Eestis, on ka kogumishoius ja säästuhoius kuni 100 000 euro ulatuses kindlustatud riikliku Tagatisfondi poolt.

Eraisikutele pakub Bigbank säästuhoiust Saksamaa, Austria ja Hollandi turgudel juba 2020. aasta algusest.  Toode on klientide hulgas populaarne ja saanud hulgaliselt positiivset tagasisidet kui hea võimalus teenida sisuliselt jooksval arvel oleva raha eest palju paremat intressi kui pakuvad „kodupangad“. Käesoleva aasta maist pakub pank säästuhoiuse toodet ka Soome turul ja septembrist Eestis. Septembri lõpu seisuga oli Bigbanki hoiuste portfell kokku 1,8 miljardit eurot, kusjuures säästuhoiuste maht moodustas sellest 863 miljonit eurot, kasvades kvartaliga 142 miljoni euro võrra (+20%). 

Bigbank AS (www.bigbank.ee) on Eesti kapitalil põhinev era- ja äriklientide laenudele ja hoiustele keskendunud pank, millel on lisaks tegevusele Eestis filiaalid Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus ja Bulgaarias ning mis pakub piiriülese teenusena oma tooteid ka Austrias, Saksamaal ja Hollandis. Bigbanki bilansimaht on üle 2 miljardi euro, millest ärilaenude portfell on üle 579 miljoni euro.