Blogi | 5 kiiret asja, et suveks valmis olla

5 kiiret asja, et suveks valmis olla

Sel kevadel ja suvel saame endiselt rohkem oma kodu ja vähem kontori eeliseid nautida. Seetõttu tasub eriti tänavu oma koduga natuke rohkem vaeva näha, et mõnusaks eelolevaks suveks valmis olla.

Värvi maja fassaad üle.

Kevadilmad on puitfassaadi värvimiseks väga sobivad, sest laudvooder on kevadiste päikesepaisteliste ilmadega piisavalt kuiv, aga mitte liiga kuum ning ka päevad on pikad. Värvimistöödeks sobib mai juba hästi. Ja värvimine on mõnus töö – see edeneb kiiresti ja tulemus on kohe näha.

Soeta uus grill.

Igaüks saab oma maitse järgi valida, kas eelistada söe, gaasi või keraamilist kamado-tüüpi grilli. Söegrilliga kulub aega veidi enam ning selle käsitlemine nõuab rohkem täpsust ja hoolt. Samas annab päris sütel liha küpsetamine lihale mõnusalt suitsuse maitse. Gaasigrill on kõige mugavam – vajuta ainult nuppu ja grill on kiiresti valmis ning selle temperatuur on hästi kontrollitav. Kamado ehk keraamilise korpusega grill sobib suurematele gurmaanidele, sest töötab nii grilli, ahju kui suitsuseadmena üheskoos. Proffidele meeldib, aga ühtlasi on ta ka teistest kallim.

Investeeri õhusoojendajasse.

Kevad- ja ka suveõhtud on heitlikud ja selleks, et mitte esimese jaheda peale tuppa põgeneda, tasub kaaluda õue või terrassile õhusoojendaja soetamist. Niimoodi saad enda suvehooaega pikendada tervelt kahe kuu võrra – alustada mais ja lõpetada oktoobris. Valida on peamiselt gaasiseadmete ning elektriga töötavate kiirgurite vahel. Esimene on efektne ja hubane, teine aga efektiivsem.

Püstita kasvuhoone ja kasvata taimi.

Aprillis-mais on viimane aeg oma väikese kasvuhoone püstitamiseks. Juba praegu saab külvata nii rediseid kui porgandeid, aga ka erinevaid maitsetaimi. Tegelikult kasvavad Eestis edukalt ka eksootilised maitsetaimed nagu tai basiilik ja koriander. Ja koduaia piparmünt on hoopis teise maitsega kui poes müüdav.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kui järgid kõiki ohutusreegleid, on tänapäeval veebis ostlemine mugav ja tore tegevus. Selleks, et jõuluks kõik kingitused soetatud saaks on nüüd ka üsna viimane aeg minna veebipoode läbi vaatama ja parimaid pakkumisi leidma. Soovime ka omaltpoolt kõigile meeldivaid oste!

Kui Sa ei soovi kogu raha uue kasvuhoone, grilli või aiadiivani eest kohe välja käia, siis uuri Bigbanki remondi- ja sisustuslaenu võimalusi, et kohe suveks valmis olla.