Blogi | Suurtehing: Bigbank tegi käesoleva aasta suurima laenutehingu põllumajandussektoris

Suurtehing: Bigbank tegi käesoleva aasta suurima laenutehingu põllumajandussektoris

Bigbank annab Agrone ettevõtete grupiga seonduvale Trebor Agrole 18 miljonit eurot investeerimislaenu, mis on käesoleval aastal panga suurim finantseering sektorile.

Agrone kontserni finantsjuhi Jaanus Kaiki sõnul on Bigbanki laenu tähtaeg 30 aastat ning seda kasutatakse põllumaade omandamiseks ning igapäevase majandustegevuse finantseerimiseks.

„Agrone kontsern on oma juhtimise, toodangu ja keskkonnasõbralike tootmisprotsessidega suundanäitavalt kaasaegne ettevõte, mis kinnitab, et edukas olemiseks ei pea olema suur üksnes mahtudelt, vaid ka mõtlemiselt,“ ütles Bigbank Grupi ettevõtete panganduse valdkonna juht Ingo Põder.

Ingo Põderi sõnul julgevad Eesti põllumajandusettevõtted järjest rohkem investeerida ning pigem on kitsaskoht pankade soov laenu anda. „Bigbanki strateegia on suurendada põllu- ja metsamajanduse valdkonna mahtusid. Moodustasime eraldi osakonna, mis on täielikult põllu- ja metsamaa finantseerimisele spetsialiseerunud,“ ütles Põder ja lisas, et võrreldes 2020. aasta esimese kuue kuuga on Bigbanki põllumajandussektori laenude maht tänavu Eestis kuus korda kasvanud.

„Eestis on põllumajandustootmiseks sobiv kliima, maa ja oskused ning põllumajandus on Bigbanki jaoks väga perspektiivne valdkond. Moodsad seadmed on kallid, kuid aitavad põllumajandusfirmad uuele tasemele. Oskajate põllumeeste toetamine aitab säilitada kohalikku toidutootmist ning laiemalt elu maal,“ lisas Põder.

Agrone kontsern on Eesti üks suurimaid toidutootjaid, mis toodab piima-, liha- ja munatooteid, sööda- ja toiduteravilja ning õlikultuure. Agrone kontserni 2020. aasta pro-forma konsolideeritud äritulud olid 28 miljonit eurot.