Korraliste hooldustööde tõttu on Bigbanki teenused ajutiselt suletud 7. detsembril ajavahemikul 22.00–02.00. Vabandame võimalike ebamugavuste pärast ja täname mõistva suhtumise eest!
Blogi|Säästuhoiuse turu ülevaade augustis: pakutav intress erineb tihti üle 50%

Säästuhoiuse turu ülevaade augustis: pakutav intress erineb tihti üle 50%

Eesti eraisikutele suunatud pangahoiuste turu kokkuvõte augustis 2024 näitab, et säästuhoiuste osas, kus hoiustaja saab mõne päevaga oma raha ilma intressi kaotamata taas ise kasutusse võtta, erinevad pankade intressipakkumised üle 50%.

Bigbank Eesti juhi Jonna Pechteri sõnul on Eesti inimeste rahateadlikkus vahepealse hoiuseintresside kallinemisperioodiga oluliselt kasvanud, kuid arveldusarvele sarnanevat, enamasti vaid päeva-paari pikkuse raha väljavõtmise võimalust pakkuvat säästuhoiust osatakse kasutada vähem. „Küllap on üks probleem see, et erinevates pankades kannab see toode täiesti erinevat nimetust ning ka hoiuse tingimused erinevad pankade lõikes. Samas räägib säästuhoiuse kasuks selge fakt, et kui arveldusarvel seisvast rahast selle omanik praktiliselt mingit kasu ei saa, siis säästuhoiuse puhul saab turu parimast Bigbankist 3,3% intressi.  Ja raha on vaba ehk vajaduse korral saab kolmepäevase tähtajaga selle välja võtta vahepeal teenitud intressi kaotamata,“ selgitas Pechter. Intress on seejuures sama suur kui jaeinvestoritele kavandatavail Eesti riigi võlakirjadel.

Säästuhoiuste turul pole viimase kuuga Jonna Pechteri sõnul suuremaid intressimuutusi toimunud.  Selge trend on aga see,  et suured universaalpangad maksavad oma klientidele nii säästu- kui tähtajaliste hoiuste eest selgelt väiksemat intressi kui konkurendid.  „Põhjus on lihtne - nad saavad sisuliselt tasuta ehk kliendile intresse maksmata kasutada oma laenutegevuse finantseerimiseks inimeste arveldusarvetel olevat raha ja huvi hoiuste kaasamise vastu on seega leigem,“ selgitas Pechter. Tema sõnul ei muutu selles osas midagi enne kui inimesed asuvad oma rahaasjadega aktiivsemalt tegelema ja panevad vähemalt osa arveldusarvel seisvatest miljarditest parimat intressi maksva panga tähtajalisele hoiusele. „Vahe on ju selge – kas su rahalt teenib pank või sa ise. Tavahoiustaja ei pea muretsema ka panga riskitaseme pärast, sest pangahoiustel on 100 000 euroni täpselt samasugune Tagatisfondi kaitse kõigis pankades,“ märkis ta.

Pechteri sõnul käsitleb antud ülevaade selgelt ainult pangahoiuste turgu ja jätab kõrvale  laenu- ja hoiuühistute või finantsvahendus- ja kauplemisplatvormide poolt inimestele raha paigutamise eest makstavad tasud, sest  sinna paigutatud summadele ei laiene Tagatisfondi kaitse. 

Eesti Panga poolt avaldatud viimase ametliku statistika kohaselt oli hoiuste kogumaht Eesti pankades juuli lõpu seisuga 30,9 miljardit eurot. Võrreldes eelmise kuuga suurenes hoiuste maht 419 miljoni euro võrra ja eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kasvas see 2,7 miljardi euro võrra. Juuli lõpu seisuga oli kodumajapidamistel pankades nõudmiseni hoiuseid 8,1 miljardit eurot ning tähtajalisi ja muid (sh säästu) hoiuseid 4,3 miljardit eurot.  Samalaadne on proportsioon muuseas ka ettevõtete pangahoiuste puhul – 7 miljardit nõudmiseni hoiuseid ehk raha arveldusarvetel ning 3,3 miljardit eurot tähtajalistel ja muudel hoiustel. 

August 2024 – säästuhoiuste intressid Eesti pankades

* pangad tähestikulises järjekorras

Pane oma säästud raha teenima Bigbanki säästuhoiusega

Säästuhoius on kõige paindlikum viis oma rahalt turvaliselt teenida! Säästukontole võid sissemakseid teha igal ajal ning kogutud raha saad soovi korral ilma lisatasudeta välja võtta juba 3 tööpäeva jooksul.