Blogi | Bigbanki juhatusega liituvad kaks tippspetsialisti

Bigbanki juhatusega liituvad kaks tippspetsialisti

15. märtsil jõustuvad muutused Bigbanki juhatuse koosseisus – seoses tähtajalise lepingu lõppemisega lahkub juhatusest Sven Raba, kes vastutas pangas tehnoloogia ja õiguse valdkondade eest ning juhatusega liituvad kaks uut liiget, pikka aega Bigbankis töötanud senine ettevõtete panganduse valdkonna juht Ingo Põder ja tootejuhtimise valdkonna juht Ken Kanarik.

Bigbanki juhatuse esimees Martin Länts tänas Sven Raba pikaajalise panuse eest panga arengusse. „Sven on olnud Bigbankile tehnoloogilise eelise loonud pangasüsteemi Nest väljatöötamise eestvedaja ning aidanud seda juurutada ka juba üheksas riigis, kuhu täna ulatub meie tegevusgeograafia,“ märkis ta.

Bigbanki juhatusega liituvate uute liikmete töökogemus pangas on rohkem kui kümme aastat. „Mõlemad uued liikmed toovad juhatusse palju teadmist ja kogemust, täiendavad juhtkonda ning võtavad enda juhtimise alla täiendavad vastutusvaldkonnad – Ingo puhul õigusvaldkond ja Keni puhul tehnoloogia valdkond,“ kommenteeris Martin Länts.

Viimased kolm aastat ettevõtete panganduse valdkonda juhtinud Ingo Põder on Läntsi sõnul suutnud mitmekordistada ärimahud ja muuta Bigbanki nii Eesti, Läti kui Leedu ettevõtjate jaoks tõsiselt võetavaks valikuks korporatiivlahenduste pakkujana. 2019. aastast Bigbanki tootearenduse valdkonda juhtinud Ken Kanarik on Läntsi sõnul olnud tihedalt seotud pangandustarkvara Nest väljatöötamise ning juurutamisega uutel turgudel ning eest vedanud mitmete uute toodete turuletoomist, sealhulgas kodulaenud kogu Baltikumis.

Bigbanki juhatuse liikmetena jätkavad tööd selle esimees Martin Länts, Mart Veskimägi ja Argo Kiltsmann. Bigbank on laenudele spetsialiseerunud rahvusvahelise haardega Eesti kommertspank, mille bilansimaht ületas 2021. aastal ühe miljardi euro piiri.