Blogi|Bigbanki allutatud võlakirjade avalik emissioon märgiti mitmekordselt üle

Bigbanki allutatud võlakirjade avalik emissioon märgiti mitmekordselt üle

Reedel, 16. septembril lõppenud Bigbanki allutatud võlakirjade avaliku pakkumise baasmaht märgiti üle rohkem kui kaks korda ja selle kogumahuks kujunes 20 miljonit eurot. Kauplemine Bigbanki võlakirjadega Nasdaqi Tallinna börsil algab eelduslikult neljapäeval, 22. septembril.

Märkimisest võttis osa 1610 investorit, kes märkisid allutatud võlakirju kokku ligikaudu 22,8 miljoni euro eest. Bigbank kasutas õigust suurendada pakkumise mahtu kuni 10 000 võlakirja võrra, mille tulemusena suurenes pakkumise kogumaht 10 miljonilt eurolt 20 miljoni euroni.

Bigbanki juhatuse esimees Martin Länts tänas kõiki avalikus emissioonis osalenud investoreid usalduse eest panga strateegia ning kasvuperspektiivide vastu. “Hea meel on, et lisaks Eesti inimestele ja ettevõtetele laenude ja hoiuste pakkumisele saime nüüd oma panuse anda ka kohaliku kapitalituru arendamisse ning investoreile täiendava avaliku rahapaigutusvõimaluse loomisse,“ märkis ta. „20 miljonit eurot täiendavat kapitali aitab teostada meie plaane edasiseks  kasvuks nii kodulaenude kui ettevõtete finantseerimise valdkonnas. Tahame neis sektorites Baltikumi suurtele universaalpankadele kõva konkurentsi pakkuda ja nii oma tegevusmahte kui turuosa kasumlikult kasvatada," kommenteeris Martin Länts.

Bigbanki juhatus otsustas jaotada allutatud võlakirjad investorite vahel lähtudes järgmistest põhimõtetest:

  • kõigi investorite kuni 10 000 euro suurused märkimiskorraldused rahuldati täies mahus;
  • Bigbanki kontserni kuuluvate ettevõtete töötajatele, juhatuse ja nõukogu liikmetele jaotati 100% nende märgitud mahust;
  • investoritele jaotati 81,1% nende märgitud mahust, mis on suurem kui 10 000 eurot.

Tegemist oli Bigbanki värskelt loodud tagamata allutatud võlakirjade programmi esimese seeriaga, mis viidi läbi Finantsinspektsiooni poolt 05.09.2022 registreeritud allutatud võlakirjade programmi põhiprospekti alusel. Pakkumise raames pakkus Bigbank kuni 10 000 tagamata allutatud võlakirja EUR 8.00 Bigbank võlakiri 22-2032 nimiväärtusega 1000 EUR, lunastustähtajaga 21.09.2032 ning kvartaalselt makstava fikseeritud intressimääraga 8% aastas (esimene intressimakse tehakse 21.03.2023). Pakkumine toimus Eestis, Lätis ja Leedus. Bigbanki  juriidiline nõustaja oli Ellex Raidla Advokaadibüroo ja finantsnõustaja Redgate Capital.

Võlakirjad kantakse investorite väärtpaberikontodele 21.09.2022 või sellele lähedasel kuupäeval ning nende esimene kauplemispäev Nasdaq Tallinna börsi Balti võlakirjade nimekirjas on 22.09.2022 või sellele lähedane kuupäev.

Bigbank on laenudele spetsialiseerunud rahvusvahelise haardega Eesti kommertspank, mille bilansimaht ületas 2021. aastal ühe miljardi euro piiri.