Blogi | Kvaliteetjuustude ja NFT-mummukestega tuntuks saanud Andre Farm refinantseeris oma pangalaenu Bigbankis

Kvaliteetjuustude ja NFT-mummukestega tuntuks saanud Andre Farm refinantseeris oma pangalaenu Bigbankis

Nii Eestis kui rahvusvaheliselt oma juustude eest auhindu võitnud ja Eestis uudset NFT-karja arendav Eesti väiketootja Andre Farm refinantseeris oma seni võetud pangalaenu Bigbankis. Ettevõte plaanib nüüd soodsamatel tingimustel jätkata farmi ning juustutööstuse infrastruktuuri ja ekspordivõimekuse arendamist.

„Täna valmistame juustukojas meie enda karja ehk Mummukeste poolt toodetud piimast 6-8 tonni juustu kuus. Oma karja piimast saaksime aga valmistada kuni 15 tonni juustu kuus, mis tähendab, et peame müügi- ja ekspordivõimekust arendama ning jätkama ka investeeringuid farmi infrasse,“ rääkis Andre Farmi perenaine Erika Pääbus. Mitmete plaanis olevate arendusprojektide rahastamiseks plaanib farm muuhulgas luua ka oma digikarja, mis põhineks fännide panustel tokenitesse. „Meie Mummukestest saavad NFT’d ehk digiMummud ning meie juustude enam kui 10 000 liikmeline fännikogukond saab kaasa lüüa nii uute juustusortide katsetamises, iga-aastast digitulu päris juustu näol kui ka muid soodustusi,“ selgitas Pääbus põllumajandusektoris uudset, kuid digimaailmas juba laialt levinud ärimudel.

Bigbanki ettevõtete panganduse juhi Aimar Roosalu sõnul on maamajandus olnud viimastel aastatel üks Bigbanki ettevõtete panganduse fookussektoreid ja seda valdkonda on pank valmis rahastama väga konkurentsivõimelistel tingimustel. „Teame Bigbankis väga hästi, milline on loomakasvataja, põllumehe ja piimatootja elu. Tõusvad sisendite hinnad ja kõikuv väljamüügihind teeb tootjate elu keeruliseks ning sellistes oludes on investeeringute tegemine julgustükk. Andre Farm on suurepärane näide, kuidas on võimalik oma toodangut väärindada ja olla edukas,“ rääkis Roosalu. “Meie jaoks on oluline, et väiketootja saaks endale piisavalt paindliku finantseerimiselahenduse, mis võimaldaks tal edasi kasvada. Me laseme ettevõttel laieneda, mitte ei sea piiravaid tingimusi. Näiteks ei pea ettevõte oma arveldusi tooma Bigbanki, ta saab jätkata oma igapäevast majandustegevust nii nagu ta seda ise õigeks peab.


Andre Farm on Eesti inimestele tuntuks saanud Gouda tüüpi juustude tootjana. Tartumaa ja Põlvamaa piiril Kambjas tegutsev ettevõte saab juustu valmistamiseks vajaliku piima enda piimakarjast. Kokku kasvatab ettevõte ligemale kolmesajal hektaril umbes kahtesaja pealist lehmakarja, kellelt saab kuni 8500 kilogrammi piima lehma kohta aastas. Talu tänane peremees Aivar Alviste on Andre talus juba viienda põlvkonna esindaja.

Bigbank on laenudele spetsialiseerunud rahvusvahelise haardega Eesti kommertspank. Üle ühe miljardi euro suuruse bilansimahuga Bigbanki väljastatud ärilaenude maht on viimase aasta jooksul kasvanud Eesti turu keskmisest kuus korda kiiremini.