Blogi | Aitäh usalduse eest - meie hoiuste maht ületas miljardi euro piiri!

Aitäh usalduse eest - meie hoiuste maht ületas miljardi euro piiri!

Bigbank ületas märtsi lõpul olulise näitaja kaasatud hoiuste mahus – esmakordselt on pangas üle miljardi euro väärtuses hoiuseid, mis on kaasatud kaheksast Euroopa riigist. Aitäh kõigile meie hoiustajatele!

Bigbanki juhatuse esimees Martin Länts tänab panga tänaseid hoiustajaid usalduse eest ja kutsub kõiki Eesti inimesi üles oma sääste kaitsma. Nullintressiga arveldusarve asemel on tema sõnul mõistlik valik oma raha tähtajalisele hoiusele panna, et see intressitulu teeniks.

Läntsi sõnul on hoiuste mahu kasvu vedanud viimastel aastatel toimunud Bigbanki ärimahtude ehk väljastatud laenude kiire kasv ja panga bilansimahu suurenemine. „Eelmisel aastal ületasime miljardi piiri bilansimahu osas, tänavu laenudes ja nüüd ka hoiustes,“ kommenteeris Länts panga kiiret kasvu. Bigbank kaasab praegu hoiuseid kaheksas riigis: Eestis, Lätis, Soomes, Rootsis, Austrias, Saksamaal, Hollandis ja Bulgaarias.

Märtsis otsustas Bigbank Eestis tõsta tähtajalise pangahoiuse intressid turu kõrgeimale tasemele. Aastase hoiuse eest maksab Bigbank nüüd 2%, maksimaalse perioodiga hoiuse puhul on intress juba 3%. “Tähtajalise hoiuse intress tuleb panna konteksti. Pöördelistel aegadel ja keerulistes turutingimustes on riikliku Tagatisfondi poolt kuni 100 tuhande euro suurustele hoiustele pakutav sajaprotsendiline garantii oluline argument. See garantii on üks põhimõtteline erinevus päris panga ja säästusid paigutama meelitavate hoiu-laenuühistute vahel,” ütles Länts.

Kuna pikemas perspektiivis tunneb Bigbank huvi ka igapäevapanganduse turule sisenemise vastu, siis on kohaliku hoiuseportfelli kasvatamine Läntsi sõnul üks strateegilisi samme klientide arvu kasvatamise suunas. „Täna väiksemate pankade poolt tähtajalise hoiuse eest pakutav 1-2% vahemikus intress on oma säästude riskivaba hoiustamise eest siiski kuni paar protsenti rohkem, kui mitte midagi. Kui kodupangal ei ole sulle sellist pakkumist, siis küsi konkurendilt,“ tegi Länts üleskutse Eesti pangaklientidele, et eluasemelaenude turul juba olemasolev reaalne konkurents jõuaks ka hoiuste turule.

Eesti Panga märtsikuise statistika kohaselt pole Eesti elanikel olnud mitte kunagi varem nii palju sääste kui praegu, ent samas hoitakse seda raha üha rohkem sisuliselt nullintressi pakkuval tavalisel pangakontol. Kodumajapidamiste hoiuste maht kasvas näiteks Eestis aastaga 15,7% ja jõudis juba 12,7 miljardi euroni. Tähtajaliste hoiuste keskmine intressimäär Eesti pankades oli kõigest 0,53%. Kusjuures suurimat turuosa omavate Swedbanki ja SEB puhul saab klient nii jooksval arvel kui tähtajalisel hoiusel oleva raha eest intressi 0% ehk tema raha on pankade käsutuses tasuta. Vaata lähemalt tähtajaliste hoiuste tingimusi Bigbankis siit.