7 suvist nippi rõdu sisustamiseks

Suvi on saabunud, viimane aeg kohendada oma rõdu

15 Juuni • Annika Parm • 5 minuti lugemine

rõdu

Rõdu

 • Soojade ilmade saabumisega saavad rõõmustada kõik need kortermajade omanikud, kellel on rõdu. Ei ole midagi mõnusamat, kui peale pikka tööpäeva lõõgastuda hubasel rõdul. Hästi sisustatud rõdu pakub palju erinevaid kasutusvõimalusi alates hommikukohvi nautimisest koos päiksetõusuga kuni nädalalõppude sumedate õhtute veetmiseni sõprade seltsis. Funktsionaalsuse ja hea paigutusega on võimalik mõnusat äraolemist nautida sõltumata sellest, kas omad 4 või 20 ruutmeetrist rõdu. Järgnevalt leiad mõned näpunäited, kuidas seada rõdu suvevalmis.


  • Põrand

   Rõdu suvevalmis seades tasuks kõigepealt üle vaadata, mis seisus on põrand. Tihtipeale on kortermajade rõdud kaetud betooniga, mis ei ole just kõige mõnusam materjal, kus suvel paljajalu olla. Sellisel juhul tasub vaadata ringi ehituspoodides ja soetada endale spetsiaalselt terassidele mõeldud puidust plaatidest kate. Kui sul juba on puidust põrand siis võiks selle vajadusel üle lihvida ja värske lakiga katta.

  • Klaasimine

   Kuna Eesti suvi on pigem muutliku ilmaga siis selleks, et saaksid nautida ka vihmasemaid ja tuulisemaid päevi tuleks kaaluda rõdu klaasimist. Klaasimise puhul on oluline, et klaase oleks võimalik täielikult eemaldada, et vältida kuuma ilmaga nö kasvuhoone efekti tekitamist. Kõige parem variant on kindlasti ükshaaval eemaldatavad klaasid, mida saab vastavalt ilmale siis kas osaliselt või täielikult eemaldada. Täpsete mõõtude ja just sulle sobilike klaaside osas aitavad nõu anda juba tootmist ning paigaldust pakkuvad klaasimisfirmad.

  • Mööbel

   Mööblit valides tasuks kindlasti arvestada rõdu suurusega, et mitte seda nö üle koormata. Eelistada võiks kindlasti spetsiaalset välitingimustesse mõeldud aia/terrassi mööblit, mis oleks ilmastikutingimustele vastupidav. Võib ju tunduda tore mõte viia suveks välja oma lemmik tugitool, aga paraku lisaks niiskusele kipub tavaliselt ka tugev päike oma töö tegema ning hiljem on mööbel rikutud.

  • Lõõgastusnurk

   Suurema rõdu puhul tasuks kaaluda suure kangast võrkkiige või rippuva kiiktooli paigaldamist, kus saab sooja suvetuulega rahulikult õõtsuda ning miks mitte ka väike uinak teha. Väiksema rõdu puhul võiks soetada mõne lahtikäiva lamamistooli, mida on ruumi kokkuhoiu mõttes võimalik hõlpsalt kokku panna. Omal kohal on kindlasti ka erinevad kott toolid, mida on hästivarustatud sisustuspoodidest võimalik leida igas mõõdus ning igale maitsele.

  • Taimed

   Mõnusa linnadžungli meeleolu saab luua taimedega ka kõige linnalikumas kodus. Piisab ainult soetada võimalikult palju erinevaid rohelisi taimi ning need hästi ära paigutada. Lisaks tavapärastele rõdu lillekastidele võiks paigutada mõned suuremad taimed lahedate lillepottidega põrandale. Taas on moodi tulnud ka eri tüüpi seinale kinnitatavad sõrestikraamid, millele saab sättida taimi nii konksudega rippuma kui ka ronima. Lahedalt mõjuvad ka industriaalstiilis kitsad riiulid, kuhu võib panna pottidega nii ilu taimi kui ka maitsetaimi.

  • Valgustus

   Hubast meeleolu aitab luua õige valgustus. Väga värskelt mõjuvad erinevad riputatavad led tulukesed, mis loovad suviselt boheemlasliku üldmulje. Rafineerituma maitse puhul tasuks kaaluda ka led valgustusega lillepottide soetamist. Hubasust aitab juurde tuua ka eri suurustes küünlalaternate kasutamine, neid võib sättida näiteks mitme kaupa põrandale suuremate taimede kõrvale.

  • Tekstiilid

   Erinevate patjade, pleedide ning vaipadega on võimalik luua rõdule just see oma nägu. Suvi on kindlasti aeg, mil tasuks katsetada erinevate mustrite ja eksootiliste printidega. Alati stiilselt mõjub ka aegumatu mereteemaline sinise ja valge kooslus. Materjalide valikul tasuks rõhku panna nii kvaliteedile kui ka nahasõbralikkusele.

  Kui Sa leidsid meie artiklist endale häid ideid või on Sul endal mõned head mõtted, kuidas enda kortermaja rõdu ilusamaks või mugavamaks teha, siis kaasnevate kulude finantseerimiseks pakub vajadusel lahendust Bigbank.