Mobile navigation

Heategevusliku koertenäituse parimaks osutus segavereline Neero

Pühapäeval, 16. oktoobril Tallinnas Kristiine Spordihallis toimunud Heategevusliku koertenäituse BIG Match Show üldvõitjaks trooniti Oksana Gorilikova’le kuuluv segavereline Neero.

Näituse kohtunike arvates olid tänavu lõppvooru pääsenud 4 koera üle aastate väga tugevad. Üldvõitja Neero puhul jäi kohtunikele silma eelkõige neljajalgse ja omaniku vaheline hea kontakt ning looma kõrge koolitatuse tase. Kohtunike sõnul oli näha, et Neero puhul on tegemist sotsiaalse ning temperamentse koeraga. Väliste parameetrite järgi olid Neero lihastik ja vorm kaunid ning liikumine koera suurust arvestades graatsiline.

BIG Match Show’l osales tänavu kokku 135 koera. Näituse ringides olid nii puhtatõulised kui segaverelised koerad, kes võtsid mõõtu vastavalt vanusele ja suurusele – ülepõlve- ja allapõlve kutsikad, koerad ning veteranid. Žürii, kuhu kuulusid Margit Siigur bokserite kennelist Golden Amulette, Urve Tipp cavalier king charles spanjelite kennelist Royal Fantasy ning Viljar Krohv siberi husky kennelist Occhilupo, hindas koerte juures nii väljanägemist kui käitumist.

Kõik BIG Match Show tulud lähevad tänavu Pärnu kodutute loomade varjupaiga toetuseks, kus annetuste teel kogutud summat plaanitakse kasutada eelkõige loomade hoiutingimuste parandamiseks. Mullu annetati üritusega kogutud summa Tallinna Loomade Hoiupaigale. Varasemalt on BIG Match Show toetanud Valga, Viljandi, Rakvere, Kohtla-Järve, Pärnu, Tartu, Võru ja Haapsalu kodutute koerte varjupaika.

Tänavu juba seitsmendat korda toimunud BIG Match Show on Eesti suurim iga-aastane heategevuslik koertenäitus, mille eesmärk on juhtida tähelepanu kodutute loomade probleemile ja selle lahendamise võimalustele ning toetada kodutute loomade varjupaikasid. Ürituse korraldaja on BIGBANK AS koos Eesti Koeraomanike Seltsiga. Sel aastal toimus BIG Match Show kogu Baltikumis - lisaks Eestile kolmandat korda ka Lätis ning teistkordselt Leedus.

Esindused ja kontakt

Klienditugi