Mobile navigation

Küpsiste kasutamise põhimõtted

Mis on küpsised ja kuidas need toimivad?
Küpsised on väiksemahulised tekstifailid, mis salvestatakse BIGBANK AS (edaspidi Bigbank) veebilehte külastades brauseri poolt Teie arvutisse või seadmesse, eesmärgiga Teie veebilehe kogemuse parandamiseks, sisu kasutamise hindamiseks ja enda teenuste turunduse toetamiseks. Küpsised on olulised meie veebiteenuse lihtsamaks ja mugavamaks muutmisel, meie veebilehe kasutatavuse jälgimiseks ning Teie parema teenuse pakkumiseks.

Milliseid küpsiseid kasutab BIGBANK AS?
BIGBANK AS kasutab esimese ja kolmanda osapoole küpsiseid, mis samal ajal võivad olla ka seansi või püsiküpsised. 

Ajutised ehk seansi küpsised salvestatakse kasutaja arvutisse üksnes ajaks, mil kasutaja konkreetset veebilehitsejat kasutab ning kustutatakse pärast veebilehitseja sulgemist. Ajutisi küpsiseid kasutatakse tavaliselt selleks, et pakkuda arvutikasutajale mugavamat veebilehitseja kasutamise võimalust.

Püsiküpsised on küpsised, mis salvestatakse kasutaja arvutisse pärast veebilehitseja sulgemist ning millele omavad juurdepääsu ning saavad kasutada konkreetsete küpsiste omanikud. Püsiküpsised võivad jääda kasutaja arvutisse päevadeks, kuudeks või aastateks, sõltuvalt küpsiste omanike poolt määratletud perioodist.

Esimese osapoole küpsised on küpsised, mille paigaldab kodulehele Bigbank ning mille abil on võimalik salvestada teavet, mida taaskasutatakse järgmisel korral, kui Te veebilehte külastate. Veebilehel www.bigbank.ee kasutab Bigbank püsiküpsiseid salvestamaks veebilehe külastajate keelelisi eelistusi eesmärgiga tagada tulevikus veebilehe mugavam kasutamine.

Kolmanda osapoole küpsised on küpsised, mis on loodud kolmandate osapoolte poolt ning mida Bigbank kasutab analüütilisel eesmärgil. Küpsised loovad parema ligipääsetavuse meie veebilehele ning analüüsivad kasutajate profiili selleks, et me saaksime neile pakkuda neile sobivaimat teenust. Me kasutame saadud teavet veebilehe funktsionaalsuse raportite koostamiseks ning veebilehe tõhusamaks muutmiseks.

Käesolevaga on toodud andmeid, kuidas ja milliseid küpsiseid Bigbank veebilehel kasutatakse Teie kasutajakogemuse rikastamiseks ning toodud juhiseid, et saaksite otsustada, kas soovite nende kasutamist lubada.


Kuidas küpsiseid kustutada või nende installeerimist blokeerida?
Vastavalt vajadusele on Teil võimalik blokeerida või kustutada salvestatud küpsised või võtta tagasi nõusolek küpsiste salvestamiseks Teie arvutisse või seadmesse. Sõltuvalt veebilehitsejast on alljärgnevalt lisatud juhendavad viited, kuidas häälestada enamlevinud veebilehitsejaid küpsiste ja turvaseadete osas.

Internet Explorer https://support.microsoft.com/en-us/kb/278835 
Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy
Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042

Mis juhtub, kui blokeerida või kustutada küpsised?
Küpsiste salvestamise blokeerimine või salvestatud küpsiste kustutamine võib Teil takistada BIGBANK AS veebilehel www.bigbank.ee teatud osade kasutamist ning piirata veebilehe tööd.

Kas küpsiste kasutamise põhimõtteid on võimalik muuta?
Käesolevaid küpsiste kasutamise põhimõtteid on võimalik muuta juhul, kui jõustuvad muudatused seadusandluses või muudes regulatsioonides, millega kaasnevad olulised muudatused küpsiste paigaldamise või kasutamise tingimustes. Igal juhul teavitatakse küpsiste kasutamise põhimõtete muutumisest BIGBANK AS veebilehel vastava teatega.

Esindused ja kontakt

Klienditugi